Manager control calitate

Data: 10 sept. 2024

Locație: RO

Companie: PORR AG

Responsabilitățile tale

  • Gestionarea generală a controlului calității în construcții, având autoritatea de a acționa în toate aspectele CQC pentru antreprenor
  • Gestionarea controlului calității în proiectare și execuție, având autoritatea de a acționa în toate problemele de control al calității proiectării pentru antreprenor
  • Pregătirea rapoartelor zilnice de calitate în platforma RMS (Resident Management System)
  • Organizarea ședințelor cu clientul și subantreprenorii
  • Întocmirea și urmărirea aprobării fișei tehnice materiale pentru toate materialele utilizate, în platforma RMS
  • Întocmirea planului de control al calității
  • Întocmirea și transmiterea în platforma RMS a tuturor documentelor care necesită aprobare: grafice PRIMAVERA P6, design, manuale de întreținere și mentenanță, submittal register, demolition plan, work plan, CV-uri personal, etc
  • Verificarea calității pe șantier și raportarea deficiențelor
  • Pregătirea inspecțiilor cu clientul la finalizarea lucrărilor pentru toate categoriile, întocmirea listelor de remediere și urmărirea remedierilor

Competențele tale

  • Diplomă de facultate: inginer, arhitect sau în specializarea management al construcțiilor
  • Experiență de cel puțin 5 ani într-un rol similar
  • Cunoștințe avansate de limba engleză
  • Competențe informatice (Microsoft Office)
  • Experiență de operare în platforma RMS (Re constituie un avantaj
  • Abilități excelente de comunicare, organizare și planificare
  • Cunoștințe solide ale proceselor de execuție
  • Disponibilitate de relocare în Mihail Kogălniceanu, Constanța

Beneficiile tale

  • Program flexibil
  • Abonament privat de servicii medicale
  • Mașină de serviciu
  • Oferte personalizate (7card, Bookster, parteneriate bancare)
  • PORR Academy - academie internă pentru cursuri de pregătire
  • Programe de dezvoltare personală și profesională

Te așteptăm în echipa noastră pentru a construi împreună!